پیش دبستانی و دبستان پسرانه آیت الله کاشانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان/شهرستان شوشتر/وابسته به حوزه علمیه استان خوزستان

اینجا دبستان نیست، ادبستان است؛ *** دانش آموزان همه فن حریف دبستان آیت الله کاشانی-طرح امین شوشتر *** گامی به سوی الگوی مدرسه ی اسلامی، ایرانی. *** دبستانی با رویکردی تخصصی و جامع نگر در امر تعلیم و تربیت با متد هوشمند و خلاقانه 

  آینده کشور و انقلاب و در نگاهی وسیع تر، آینده دنیا در دست دانش آموزان ایران است.

امام خامنه ای (مدظله العالی)

بازگشایی مدارس 1401-1401

بازگشایی مدارس هماهنگ باسراسر کشور


دبستان آیت الله کاشانی-طرح محمد امین(ص) هماهنگ با سراسر کشور زنگ شروع سال تحصیلی ۱۴۰1-۱400 را با حضور اولی های عزیز طبق مصوبات اداره آموزش و پرورش و شورای مدرسه به صدا در آمد....مراسم در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفت.

و بعد از برگزاری مراسم و گفت وگو مدیریت محترم دبستان و خوش‌آمدگویی خدمت دانش‌آموزان و والدین گرامی، کلاس بندی انجام شده و دانش‌آموزان با معلم خود دیداری به‌بیاد ماندنی داشتند و خوشحال و بانشاط و برنامه امروز را پایان دادند....

ادامه مطلب...

پیش ثبت نام آنلاین 1401-1400

دیداری آموزشی تفریحی

دیداری بیاد ماندنی

واحد آموزش دبستان در راستای وضعیت تحصیلی و آموزشی دبستان دیداری بعد از سه ماه برگزار نمود. در این دورهمی بیادماندنی، کلیه دانش آموزان با طی کردن مراحل ضدعفونی و پروتکل‌های بهداشتی وارد کلاس شدند و در کنار معلم و پشتیبان خود یه روز بیادماندنی رو سپری کردند.

در این دیدار بعد از گفت وگو و ارتباط عاطفی و صحبت و تعامل، به رفع اشکال، آموزش، پرسش و ارزشیابی از دروس مختف صورت پذیرفت و مشکلات و مسائل دانش‌آموزان کشف و ان‌شاءالله در کلاس‌های آنلاین لحاظ خواهد شد و ان‌شاءالله کلیه موارد جهت آگاهی والدین ثبت خواهد شد....

امید است با برنامه ریزی لازم و راهنمایی معلم، نقاط ضعف تحصیلی رفع گردد و شاهد پیشرفت دانش آموزان باشیم.

ادامه مطلب...

شورای معلمان

پنجمین جلسه شورای معلمان با حضور کلیه معلمان و مربیان‌و مدیریت محترم دبستان جناب آقای اخلاقی و معاونین و پشتیبانان درسی و مشاورین آموزشی در کتابخانه شهید حججی برگزار گردید...


 در این جلسه نکاتی پیرامون:
دومین جلسه انجمن اولیا و مربیان؛
شروع طرح کوچ بهداشت و بررسی وضعیت بهداشت فردی دانش آموزان؛
 برنامه های قرآنی و زنگ قرآن؛
 امور شهریه و مالی؛
 برنامه های آموزشی کلاس آنلاین؛
برنامه های فرهنگی و مسابقات؛
 گردش های علمی و آموزشی؛
 ارزشیابی ها بازدیدها؛
نکاتی پیرامون عملکرد دانش آموزان در کلاس های آنلاین و ....  پرداخته شد.

بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی

به اطلاع می رساند، به مناسبت روز دانش آموز، اولین جلسه رسمی شورای دانش آموزی با حضور مدیریت محترم دبستان، جناب آقای اخلاقی و معاونین محترم‌ دبستان جناب آقای اثنی عشری و جناب آقای اکبر نژاد و مبلغ محترم طرح امین مدرسه، حاج آقای رعیت پور و مسئول فرهنگی و قرآنی جناب آقای سبحانی زاده پشتیبان اعضای شورا جناب آقای طاهری نیا، در نمازخانه شهید کجباف دبستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.


 در این جلسه ابتدا شرح وظایف شورا بیان گردید و کمیته های دانش آموزی معرفی شد و رئیس هر کمیته با توجه به توانایی مشخص شد.

همچنین رئیس و نایب رئیس و دبیر شورا انتخاب و در پایان به کلیه عزیزان حکم یکساله اهدا گردید.

امید است که با همکاری هم و درقالب تیم حرفه ای و حمایت والدین عزیزشان، به عنوان نماینده دانش‌آموزان نهایت تلاش خویش را در راستای اهداف دبستان داشته باشند.

ادامه مطلب...

پویش بزرگ هفته وحدت

      پویش بزرگ خانگی وحدت    

با آمدنت قرار دل ها آمد
محبوبتــرین نگار دل ها آمد
این نور محمد است و فجر صادق
با عطر دو گل بهار دل ها آمدبه مناسبت میلاد پیامبر اکرم حضرت محمدمصطفی (ص)، میلاد امام ششم حضرت صادق آل محمد(ع)، گرامیـداشت هفته وحدتــــــ، گرامیـداشت یوم الله ســــیزدهم آبان ماه، گرامیداشت روز دانــــش آمــــوز، ابراز بیزاری ومحکوم کردن توهین رئیس  جمهمور منحوس فرانسه به پیامــبر(ص)  برگزار گردید....

امور اداری آموزش و پرورش شهرستان برخوار

ادامه مطلب...

جشن آغاز قرآن کریم اولی ها

جشن آغاز قرآن کریم

        

اول نشاط و دوستی

کرونا و تعطیلی مانع بجا اوردن خوشی و ها و آداب بُعد تربیت معنوی ودینی نخواهد شد....

دانشآموزان قرآن دوست اولی به پاس خوشحالی اولین سال تحصیلی رسمی زندگی خود و برکت قرآن، و شروع کتاب قرآن و آشنایی و یادگیری مفاهیم قرآن، برخلاف هرساله که مراسم رو در کنار دوستان خود برگزار میکردند، اینبار بخاطر ویروس کرونا و سلامتی خود و دوستان، مراسم جذاب و زیبایی را در خانه برای به صورت فردی برگزار کردند.

برای همه دانش آموزان به ویژه گل‌پسرهای اول نشاط و دوستی آرزوی سلامتی و سربلندی رو در پناه قرآن داریم‌....      

ادامه مطلب...

بازدید مسئولین شهرستان از روند آموزشی و تربیتی دبستان

بازدید از روند فعالیت های آموزشی و فرهنگی آنلاین و مجازی دبستان

رئیس آموزش و پرورش شهرستان شوشتر جناب آقای معینی و به همراه معاونین محترم آموزشی و پرورشی از دبستان ایت الله کاشانی طرح امین بازدید نمودند و از نزدیک روند کار را بررسی و با معلمین عزیز گفت وگویی داشتند.

در این بازدید و جلسه که با حضور مدیریت محترم دبستان جناب اقای اخلاقی و هیئت امنای طرح امین و معاونین دبستان برگزار گردید، نکاتی اعم از مشکلات آموزش انلاین، مسائل آموزشی، راه ها و طرح های ارتقا و بهبود عملکرد تحصیلی دانش آموزان بررسی گردید.

ادامه مطلب...

کلاس آنلاین و هوشمند و تعاملی

دبستان جامع نگر و مدیریت هوشمند آموزشی

آیت الله کاشانی طرح محمد امین (ص)

دبستان آیت الله کاشانی طرح امین برای کاهش مشکلات آموزشی و تعامل معلم و دانش آموز و یادگیری بهتر و تعاملی و گفت وگو شبیه ساز کلاس های واقعی، کلاس های آنلاین در سامانه هوشمند خود را برگزار می نماید که همانند مدرسه، گل پسرهای دبستان طبق برنامه روزانه خود در کلاس حاضر شده و آموزش می بینند و پرسش و ارزشیابی صورت می گیرد و تکالیف خود را با ارامش ومنظم انجام می دهند. این  شیوه آموزش برخلاف آفلاین، یکطرفه نبوده و گاها دانش آموز به انجام ازمایش و تدریس و توضیح می پردازد و باانگیزه برای کلاس درس معلم خود به صورت تصویری و صوتی حاضر می شود.

آموزش آفلاین بدین گونه است که معلم یک فیلم ارسال مینماید و هیچ گونه ارتباطی با دانش آموز ندارد و تفاوت های فردی نیز درنظر گرفته نمی شود اما در این شیوه دانش آموزان از طریق فعال سازی تصویر و صدا و چت می توانند مشکلات خود را بیان کنند و همانند کلاس معلم درس را به شیوه های مختلف آموزش دهد و بارآموزشی روی دوش خانواده ها کمتر شود. و فیلم های تدریس نیز جهت مرور نیز در پنل دانش آموز نیز ذخیره می گردد.

ادامه مطلب...

پویش بزرگ هر خانه یک موکب اربعین

پویش هر خانه یک موکب اربعین حسینی

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و محدودیت گل پسران دبستان آیت الله کاشانی طرح امین برای شرکت در مراسمات و تجمعات عزاداری، تصمیم گرفتند که هرکدام خانه ی خود را به یک موکب برای سرور و سالار آزادگان امام حسین (ع) تبدیل کنند و ارادت خود را به اهل بیت (ع) نشان دهند و  برنامه هایی ها را به همین مناسبت برگزار نمایند. و دبستان به بهترین عکس های برگزیده  هدایایی اهدا می نماید.

مشاهده و دانلود کلیپ شرکت کنندگان

https://aparat.com/v/fyR3h

مشاهده پست خبری به همراه کلیپ در پیج اینستاگرام دبستان 

https://www.instagram.com/p/CGK5JXiHgse/?igshid=1puxid5s03mnl

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...